Opravdu je „TEĎ“ ta správná doba pro prodej?

Opravdu je „TEĎ“ ta správná doba pro prodej?

 

Poslední 3 roky s úsměvem na rtech sleduji různá prohlášení svých kolegů a konkurentů z realitní branže,jak každý měsíc opakují svým klientům,že zrovna teď je ta správná doba pro prodej své nemovitosti.Pravdou je, že každý měsíc za poslední 34 roky stouply ceny bytů o desítky procent.

Např. Já osobně jsem před 3 lety prodával 4 byty na ulici Česká ve Zlíně,každý za 1 200 000,-. V dnešní době bych ty byty prodával okolo 1 800 000 – 1950 000,-

 

Tak kdy tedy nastává ta správná doba pro prodej?

Můj názor a doporučení zní: Pokud uvažujete o prodeji, prodejte hned, na nic nečekejte.

 

Proč?

Protože ceny bytů natolik stouply,že se to přestává líbit představitelům tohoto státu a tento problém se začíná řešit na vládní úrovni. Důsledkem bude tlak na banky, aby i nadále zpřísňovaly své podmínky. Což se i od 1.10.2018 děje. Banky dost razantně změnily své podmínky a navíc si klienta daleko více prověřují.

Následkem toho,hypoteční úvěr dostane méně zájemců a klesne poptávka. Ve chvíli,kdy začne klesat poptávka, bude tlak na snižování ceny nemovitostí. Již nyní evidujeme méně zájemců o prohlídky a klienti jsou vybíravější. Tudíž,pokud uvažujete o prodeji své nemovitosti neváhejte mě oslovit na nezávaznou konzultaci a prodejme Vaši nemovitost do konce roku.

 

Jak si vybrat skutečného profesionála při prodeji Vaší nemovitosti?

 

Nejdůležitějším znakem skutečného profesionála je to, že trvá na písemné výhradní dohodě o prodeji. Jedině tak dokáže zajistit dosažení nejvyšší možné tržní ceny.

Díky tomu, že jako prodávající dáte makléři svou důvěru a vaši nemovitost prodává po omezenou dobu jen on sám, může makléř investovat více času a finančních prostředků do inzerce. Dále makléř tuto nemovitost nabízí potencionálním klientům přednostně, ať už po telefonu, nebo na prohlídkách jiných nemovitostí.

Další nespornou výhodou je to, že komunikujete s jedním člověkem a ne s 10 různými makléři.

Ve chvíli, kdy Vaši nemovitost nabízí více realitních kanceláří, budete nesmyslně tlačen do snižování ceny dravějšími realitními makléři, kteří si budou chtít urvat ,,svou kořist“.

Navíc pokud prodej Vaší nemovitosti obstarává více realitních kanceláří, tak se stane tato nabídka nedůvěryhodnou pro případné kupce.

Mé doporučení je:

Pořádně si makléře vyzpovídejte ( např. Jak dlouho tuto práci vykonává a jestli je to jeho hlavní činnost, kolik prodal nemovitostí za poslední rok, jak dobře zná lokalitu, kde se Vaše nemovitost nachází a tak podobně ).

V případě, že jste s jeho odpovědmi spokojeni, dejte makléři důvěru a uzavřete písemnou výhradní dohodu o prodeji na omezenou dobu.

 

Pokud uvažujte o prodeji své nemovitosti, neváhejte mě kontaktovat a domluvíme nezávaznou schůzku.