Finanční negramotnost roste v přímé úměře s počtem rostoucích exekucí

Hlavní důvody proč vznikají exekuce: Lidé si netvoří rezervy pro vznik nenadálých životních situací. U živnostníků je to placení záloh na sociální a zdravotní pojištění. Pracovní úrazy – vypadne příjem a možnost placení splátek.

Důvěřivost v příbuzné a přátele – zadlužení kvůli nim – ručení svou nemovitostí.
V neposlední řadě je to závislost na alkoholu – lidé neplatí nájem, energie, vyhodí je z práce.

Věděli jste, že 3. strana dokáže s exekutorem vyjednat lepší podmínky než vy?

Pokud to za Vás řeší 3. strana. exekutor ví, že dlužník se snaží situaci řešit prostřednictvím odborníka, jež mu zajistí doplacení pohledávky. Exekutor tak na Vás nebude vyvíjet nátlak pod pohrůžkou mobiliární exekuce, což v praxi znamená, že Vám sebere veškeré vybavení domácnosti mimo postel.

Co tedy dělat, když vám na dveře zaklepe exekutor/ vám přijde dopis od exekutora?

Jiří Daniel, specialista na exekuce a zadlužené nemovitosti radí: „Nejdůležitější je danou situaci přijmout a nezavírat před ní oči. Naopak nejhorší je strčit hlavu do písku a čekat, že to nějak dopadne..“ Se svým týmem vyslechl přes stovky příběhů, pomohl vyřešit spoustu ošemetných situací, mnohdy na první dojem nereálných a jeho výsledkem jsou desítky spokojených klientů.

V případě, že máte jednu exekuci a nejedná se o vysokou částku, je opravdu důležité se s daným exekutorem spojit a zkusit prodiskutovat možnost splátkového kalendáře.

Když vás trápí více dluhů a exekucí, dostáváte se do úplně jiné situace. Pokud se totiž jedná o dluh v rámci statisíců, exekutor Vám možnost splátkového kalendáře neumožní a přistupuje ke zpeněžení majetku.

Tým Jiřího Daniela dokáže na základě plné moci oslovit všechny věřitele a nechat vyčíslit veškeré vaše závazky.

„Na základě vyčíslení závazků u věřitele, dokážeme nabídnout klientovi efektivní řešení.“

S věřiteli se snažíme vyjednat případné slevy na vyčíslení. Na základě tohoto vyčíslení, které trvá zhruba týden, dokážeme nabídnout klientovi efektivní řešení. Ve všech případech Vám dokáži být nápomocný minimálně odborným poradenstvím při osobní návštěvě nebo po telefonu.

Mezi možné způsoby řešení patří:

  •  přeúvěrování (sloučení) všech půjček/závazků do jedné na bankovním či nebankovním trhu
  •  pomoc se sepsáním insolvenčního návrhu u advokáta
  •  asistovaný prodej nemovitosti za nejvyšší možnou cenu
  •  pomoc při hledání náhradního bydlení, vyklízení, vystěhování…

Dnes je dlužník (spotřebitel) daleko lépe chráněn, než tomu bylo v minulosti.

Doba, zákony se neustále vyvíjejí, dnes již nejsou možné rozhodčí doložky v úvěrových smlouvách. Dále je tu nový zákon o lichvě, který určuje maximální výši úroku a sankcí.

Současně firmy, které půjčují peníze čelí daleko většímu tlaku, než dříve a musí splňovat přísná kritéria ČNB. Pro dlužníka je ale velmi těžké se v těchto novinkách zorientovat.

Proto je vhodné každou úvěrovou smlouvu předtím, než ji podepíšete, zkonzultovat s advokátem, který dané problematice rozumí a dokáže vám jednotlivé body smlouvy vysvětlit.

Samozřejmě na trhu působí i nebankovní firmy, které vám dopředu žádné smlouvy neukáží. Jednají způsobem „Podepiš a dostaneš peníze!“ Těmto firmám je potřeba se vyhnout.

Jestliže vás trápí problémy s bydlením, řešíte dědické řízení, potřebujete poradit při prodeji a koupi nemovitosti, zajistit vhodné financování bydlení, Jiří Daniel a jeho tým vám dokáží pomoci s majetkovým vypořádáním, s oddlužením a již s probíranou problematikou exekuce a insolvence.


Jiří Daniel se na Vás těší kdykoliv po telefonické dohodě. 
Kde: kancelář Zlaté Jablko – 3. Patro administrativní budovy – vchod z náměstí vedle H&M.

Kontakt: 
Jiří Daniel – 723100505,  email: daniel@dumrealit.cz 
www.dumrealit.cz/development

Realitní kancelář Dumrealit.cz 
Nám. Míru 174, 760 01 Zlín